Platforma eglasovanje.si uporablja odprto kodni volilni sistem (SiVote), ki je izčiščena izvedba modela za tajno spletno glasovanje in je v Sloveniji v uporabi že od leta 2014.
Slovenska zakonodaja le redko določa pravila za glasovanje v organizacijah. Najbolj relevanten primer je obveza o tajnem glasovanju v političnih strankah, ko izbirajo kandidatke in kandidate za evropske, lokalne in nacionalne volitve.
Model je to prepreko - kar je pomenilo de facto legalizacijo - premagal že leta 2014, ko ga je Piratska stranka Slovenije uporabila za nastop na Evropskih volitvah in za to pridobila soglasje Državne volilne komisije (DVK), da model glasovanja zagotavlja dovoljšnjo stopnjo tajnosti.
Sčasoma je bil model ponovno preverjen še s strani osmih lokalnih volilnih komisij. Težave z odobritvijo liste so se pojavile le pri eni komisiji - vendar so bile ovržene s strani Vrhovnega sodišča Republike Slovenije, ki je kandidaturo potrdilo, s tem pa pritrdilo uporabi digitalnega sistema za tajno glasovanje.
Drug primer internega glasovanja organizacij, ki ga ureja država je glasovanje o spremembi/sprejemu statuta organizacije in določitvi odgovorne osebe. Tudi v tem primeru je bil naš model že večkrat uporabljen brez težav.
Iz tega izhaja, da je sistem primeren za vsa interna, tajna glasovanja demokratično organiziranih organizacij (društva, sindikati, zadruge, politične stranke ipd.).
Z vidika zakonitosti je bistveno, da je možnost uporabe digitalnega sistema tajnega glasovanja ustrezno urejena v internih aktih oz. statutu organizacije, ki bo sistem uporabljala.